יום שלישי, 23 באוגוסט 2011

פיליבסטר ארדניהו

סוף כל סוף מצאה הכנסת סיבה להתכנס למשך 3 שעות על מנת לקיים דיון מיוחד בקטסטרופה החברתית.

לדיון הגיעו חברי כנסת שניתן היה לספור על כף יד אחת של לוחם הנדסה קרבית ותיק.

באקט של פיליבסטר מופגן, ניצב על הבמה השר להגנת הסביבה, בתפקידו כשר המקשר בין הממשלה לכנסת (כן, יש תפקיד כזה), מר גלעד ארדן, והאריך בדברי השפלה אל מול חברי האופוזיציה שהעזו להצביע על כישלונות הממשלה.

ועל אף שצדק כבוד השר המקשר בין הממשלה לכנסת (כן, וואלה, באמת יש תפקיד כזה), ועל אף שהאופוזיציה אשמה במצב בדיוק כמו הקואליציה, ועל אף שהעוני לא נולד במהלך כהונת הממשלה הנוכחית (הוא רק הוחרף מאוד בתקופתה), ועל אף כל אלה, בחר השר להתעסק ארוכות באות הקין של האופוזיציה ולהתעלם לחלוטין מאחריות הממשלה.

למה לדבר על דרכי פעולה (השר הוא חבר של כבוד אצל הרשות המבצעת), אם אפשר להאריך בדברים על כשלונם של חברי הרשות המחוקקת (שכבוד השר הוא אגב גם חבר של כבוד אצל הרשות המחוקקת), למה באמת שלא לעשות פיליבסטר?

"טול קורה מבין עיניך" נאמר בגמרא, אבל השר המקשר בין הממשלה לכנסת (בחיי, נשבע שיש תפקיד כזה), לא בעסקי קורות בכלל, הוא בכלל הגיע לניחום אבלים, כפי שהסתבר בהמשך הפיליבסטר.

ואז, ממש אחרי שסיים להשתלח באופוזיציה, הוא עבר לנאום חוצב להבות על האירועים בדרום, כמובן שהמעבר קרה רק לאחר שהשר המקשר/משקר בין הממשלה לכנסת (נשבע בהן צדק, יש תפקיד כזה), הפליג בדברי ניחומים למשפחות השכולות ובאיחולי החלמה לפצועים.

מסתבר שגם השכול יכול לשמש ככלי לפיליבסטר, ושהכל כשר כדי לא להגיע לדיון שלשמו התכנסנו: הקטסטרופה החברתית המאיימת להשבית את החברה הישראלית מפנים. כפי שאמר אזרח מודאג: "נאסראללה פחות מפחיד אותי ממנהל הבנק שלי".

ואז זכינו לפנינת הנאום, השד המתחסד, המסכה של לוט מסדום נשלפה, וכבוד השר המקשר בין הממשלה לכנסת (אני לא משקר, באמת יש כזה תפקיד), שלף את קלף "טאקי סופר צבע" שלו: ההסבר למה העם איבד את האמון בכנסת ובנבחריו נובע לדעת השר מכך שחברי האופוזיציה אינם מגיעים לישיבות הכנסת, עושים את מלאכתם נאמנה, ומשתמשים בדמגוגיה זולה כדי להטיח אחריות על הממשלה.

דה!

הפוסל, במומו פוסל כבוד השר פיליבסטר ארדניהו.

העם פתוח והפנקס רושמת.

התחלת עבודה יפה במשרד לאיכות הסביבה, תנסה להשאיר את הסביבה הפוליטית נקיה אחריך, ובפעם הבאה תביא איתך שקית אשפה ותקח איתך את השאריות, את הפסולת הפוליטית שהשארת על הפודיום...

יום ראשון, 14 באוגוסט 2011

אין חכם כבעל ביזיון


פלוגת נהניהו בגיוס כללי, האדונים לא מרוצים מקצב ה"טיפול" בפרשה העגומה הזו. לא שזה מסכן את שילטון ההון, אבל תיקשורת "זה לא טוף לעסקים", זה מפריע, השוק לא יציב, אנשים עסוקים בדיבורים על המצב, במקום להיות עסוקים במצב. אם זה יימשך, מישהו עוד עלול להבין מה באמת קורה כאן, וזה כבר ממש לא טוף לעסקים. 

"ביבי, טפל בזה, תנקה את הבלגאן הזה, אתה עושה כל מה שאומרים לך וזה משאיר אותך בשילטון וזה דווקא כן טוף לעסקים, אבל אל תשכח מי משלם את החשבון, תנקה את זה, קח את הבייבי-פיג שלי, יש לו רעיון איך להפנות את האש אל הילדים האלה..."

אז אם למישהו היה ספק שהשלב הזה יגיע, הריהו מכה כעת על חטא, אוכל את הכובע, לועס בהונות...

והנה, חוטבי העצים ושואבי המים של הטייקונים כבר עסוקים עד מעל לראש בנסיונות הישרדות, ובפרקים הקודמים ראינו איך כולם מגוייסים לקרב.

השרים והח"כים כבר ניהלו מלחמות דרך הפייסבוק, ומי שעד אתמול לא דיברו עם אזרח אלא פעם בארבע שנים (או פחות מזה אם הכנסת התפזרה קודם לכן), פתאום גילו שיש אזרחים באמת, יש להם שם, פנים, הם מזיעים בחום של אוגוסט ובכל זאת גרים באוהלים כי אף אחד לא מקשיב להם.

אחת ממש לא עמדה בלחץ, פנים אל פנים מול ציבור, מול אנשים יגעי כפיים ומיוזעים, בלי שאנל ובלי פראדה.

מירי, המתעקשת על התואר המפוקפק "חברת הכנסת רגב", פשוט קרסה תחת הלחץ וברחה לה ה"מירי" מבעד לתואר (מזל שהשיניים תפוסות מספיק חזק בלסת, אחרת היא היתה רצה אחריהן ב"תופסת" מעוצמת ההוריקן שנשב דרך הלוע כאשר אזרחית העזה לקרוא לה "גברת").

אז השילט(ה)ון כבר מאבד את ההיגיון, ומנהל קרב מאסף בסגנון עופר עיני "בכל האמצעים העומדים לרשותי".


אז הגיע זמן הצינור (YOUTUBE).

וכשהשילטון מתכנן לנו צינור... זה יהיה צינור... וואחד צינור...

אני בטוח שהצינור הזה תוכנן כבר זמן רב, ואפילו ביבי מכיר את התוכניות, כולל האורך, הרוחב, המיפרט המלא.

הוא יודע להסביר גם באופן ויזואלי על הצינור הזה.

בטח התייעצו עם איזה יחצ"ן שמבין בצינורות בקנה מידה מן הסוג שנדרש במקרים קיצוניים כאלה.

ובינתיים, מחממים את הקנה, והנה קליפ ראשון בסידרה של ירידה אל שיפלות המדרגה, כמו שרק מי שנלחם עבור ערימות כל כך גדולות של כסף מוכן לרדת אליהן.

כאילו, אם יספרו לנו שמאחורי המהפכה עומדים אנשים עם חזון חברתי אבל הם אנשי שמאל פוליטי, זה ישנה משהו.


הרי ברור מאליו שמי שיגיע לבסוף עם מישנה חברתית לא יהיה לאומן עם עוזי, או חזיר קפיטליסטי, ברור שהוא יהיה אדם המכיר בערכים אנושיים יותר ואגואיסטיים פחות.

אבל אם אי אפשר להתמודד עם השליחות, השילטון יתמודד עם השליח.

לא לגופה של הבעיה אלא לגופו של האדם.

אז היו רגועים חברים, זו רק ההתחלה, המון מיליארדים תלויים בקרב הזה, והליכלוך מהסוג הזה הוא רק ההתחלה.

כבר היו ימים בהם שילטון עשה שימוש בדמגוגיה זולה ובפנקסנות אישית, בניהול חקירות על מוצאם של אנשים ומי היתה הסבתא שלהם.

אין חכם כבעל ביזיון.

אם החכמת, דיינו וחדל.

בוא תתנהל מולנו על תוכן השליחות, לא על זהות השליח.

אם החכמת, וסיימת להתעמת איתנו על אישיותו של השליח, בוא תתנהל איתנו על מהות השליחות.

על מהות השליחות, לא שלנו, שלך!


יום שלישי, 9 באוגוסט 2011

פלוגת נהניהו והקרב על המיתלה נוסח 2011


בתולדות מלחמות ישראל נודע קרב אחד כקרב מיותר ועקוב מדם: הקרב על המתלה.

38 הרוגים גבה הקרב הזה, מספר מדהים לקרב מיותר כל כך, עם מאזן דמים של 3 הרוגים לשעה (לא בטוח שכך ראוי למדוד קרבות, אבל ברוח הקפיטליזם נלך רק על מספרים, הרי אנשים הם בסה"כ מספרים).

בנוסח 2011, מתנהל הקרב על המיתלה קצת אחרת.

המיתלה כבר לא בדרום המאובק, הוא כאן, ממש כאן, במדיה החברתית.


"...שלח את החבר'ה לשדה הקרב..."
העצה שניתנה לביבי על ידי היועצים היתה: "ביבי, שלח את החבר'ה מייד לשדה הקרב, עם התקשורת אין לך סיכוי, רק "ישראל היום" בכיס, וגם שם יש סממנים של אי נחת מופגנת מההוראות של העורך. שדה הקרב שלך הוא הפייסבוק. שלח מיד את כולם לפייסבוק, נראה מי עובר טוב את הציבור לפי ה"פוסטים" ונחליט מי ייצג את הממשלה. החבר'ה צריכים להבין שהכיסא שלהם בסכנה. כולם לפייסבוק ואין הנחות. גם מי שבחו"ל עם המשפחה יכול לעשות פייסבוק משם. מי שלא יביא מספרים שלא יחזור מחו"ל. אתה צריך נבחרת שעוברת את הציבור. כרגע גם מי שנתפס כחברתי מתרחק מהמאהלים..."

נשאיר קצת מן התוכן הקלוקל הזה למקרה שנזדקק לו בהמשך, אבל זו רוח הדברים.

ואכן, כמטה קסם.

השרים (למשל דן מרידור) והח"כים (למשל כרמל שאמה) במתקפה, וגם בני המשפחות מגוייסים, כולם בפייסבוק, מנהלים קרב התשה מול אנשי המחאה, מעלים פוסטים, משיבים בנימוס, אוכלים הרבה אש ואבק, אבל דמעות אין שם (דמעות תנין לא עוברות טוב במדיה החברתית ממילא).

תלויים אחד בשני או אחד ליד השני?
אז מה קושר את קרב המיתלה של 1956, בו נלחמה חטיבת צנחנים קרב קשה ועקוב מדם בדרום המאובק, אל קרב המיתלה של "פלוגת נהניהו"?

המיתלה של "פלוגת נהניהו" הוא מיתלה אחר לגמרי.

כאשר אבא שלי חינך אותי ואת אח שלי לא לריב בינינו, הוא לימד אותנו ש: "אם לא תהיו תלויים אחד בשני, תהיו תלויים אחד ליד השני".

נהניהו העביר את המסר לשרים ולח"כים, והם לא היו צריכים ליטוף על הצוואר בשביל להבין שנהיה כאן חם, חם מאוד, הזיעה נוטפת על הצוואר...

קרב הפייסבוק של פלוגת נהניהו חושף אחוריים מוסריים
אז להלן שידור גלי צה"ל לכוחותינו במאהלים ולכוחות נהניהו:

בחודש יולי פתחו כוחותינו במאהלים בקרב מוסרי וערכי. על אף שפלוגת נהניהו עושה הכל על מנת לשרוד את המהלך החברתי הזה בשיטה של ללכת עם ולהרגיש בלי, הירי הבלתי מבוקר והלא מוסרי לעבר העם בתקופת ההתשה הוא עלבון ציבורי שיעלה לכולכם בדרגות שלכם. וטוב שכך. מאתמול, כל פלוגת נהניהו עברה לפייסבוק לניהול קרב בלימה. כל טוראי מתעורר פתאום וחושף את האחוריים החברתיים שלו, שאיתם הוא חימם בשנתיים האחרונות את הכיסא וריפד את הכיס. ראבאק, זה שקוף, מכוער מוסרית וציני להכעיס. 

החיים שלנו אינם מספרים, אינם פייסבוק, ובקרב הזה על המיתלה אנחנו ננצח, וכמו שכתב חיים גורי: "נזכור את כולכם, את יפי הבלורית" (והתואר, כי טוהר לא היה שם מעולם).

הגששים: עובדים עלינו ישר בעיניים, בחורף, בקיץ, בצהריים....

יום שני, 8 באוגוסט 2011

הח"כ שלא צחק


הח"כ שלא צחק

ח"כ כרמל שאמה העלה הודעה לפייסבוק, בה ביקש מהציבור לדרג את הנושאים עליהם תיתן הוועדה שמינה ראש הממשלה לטיפול במחאה החברתית.

והנה נוסח ההודעה:


ערב טוב, מהנושאים הבאים אשמח לדעת לקראת הופעתי בפני צוות רוטשילד שמינה רוה"מ, את דירוג החשיבות והדחיפות מבחינתכם: מחירי הדיור, מחירי גני הילדים, מחיר הדלק, מחיר המים, מחירי המזון, מחיר החשמל, שכר המינימום, עלות השכלה גבוהה, שווי שימוש ברכב, הורדת מע"מ או כל נושא אחר. צום קל לכל מי שצם.

בתחילה חשבתי שהח"כ חומד לצון, אז התעמקתי והבנתי שהוא רציני.

הח"כ לא צחק.

אז תרשה לי, ח"כ יקר, הנה הדירוג שלי.

1.      קודם כל צמצום מספר השרים ל-10.
2.      את יתרת התקציב שתיוותר אחרי הצמצום להעביר מיד לתקצוב הבחירות הקרובות שיסבו על נושאי חברה ורווחה.
3.      בשלב הבא הוא הולך לשמעון (פרס, למקרה שאתה מתקשה בהבנת המציאות), ומביא לו מעטפה עם מכתב (אתה צריך את נוסח המכתב או שמכאן אתה כבר תסתדר?)
מה עוד יש בשרוול אחרי תחת-נברג?

אם לרופאים משלמים 25 ₪ לשעה, אתה עושה את עבודות הניקיון האלה בשביל נתניהו בשכר נמוך מזה או שליצנות היא רק תחביב לשעות הפנאי?

ברוך הבא למאהל. אם התחרטת בינתיים, אתה יכול לחזור הביתה עם נהגי המוניות, הם ישמחו להסביר לך כמה דברים בדרך חזרה.


על סיסמולוגיה וסיסמאולוגיה


על סיסמולוגיה וסיסמאולוגיה

ההורים שלי התעקשו ללמד אותי כשהייתי ילד שכל עבודה מכבדת את בעליה.

זה התחיל כשבאתי הביתה יום אחד וסיפרתי מה למדתי היום בשיעור תורה על יריחו, ועל תפקידה של בחורה אחת שקראו לה רחב, במהלך שהניע את נפילת חומות העיר.

האמת, לא ממש קניתי את הסיפור שהגברת רחב היא בעצם כמו דוד מהמכולת, ושהיא בסך הכל מכרה מזון, אבל כילד בגיל בית הספר היסודי הסכמתי שאני כנראה עדיין לא מבין הכל והמורים יודעים טוב יותר (ועוד יותר, אחרי שהמורים קיבלו כזה גיבוי מההורים שלי בענין רחב הזונה).


אתמול, תוך כדי ריצה, ראיתי את הסיסמולוגים של המכון הגיאופיסי, שהביאו אתנחתא חצי קומית והסבירו לנו מה זה אומר כאשר יש רעידת אדמה של 4 בסולם ריכטר.

אז אלה הסיסמולוגים.

כמובן שהעורכים העיפו אותם אחרי 2 דקות, והחזירו את הנושא החם למרקע.


ואז באו הסיסמאולוגים, אלה האמונים בשם ביבי על הסיסמאות, והסבירו לנו שבעצם לא היתה כאן רעידת אדמה כאשר 400,000 איש צעדו כאיש אחד ברחובות תל-אביב.

אז הסיסמולוגים גורשו על ידי הסיסמאולוגים מן המרקע.

אז למה זה מפליא אותי שפרופסור תחתנברג, ההוא מ"הארץ המובתחת", מונה לליצן החצר התורן של ביבי, בתפקיד זה שביחד עם ח"י שרים אמור להפיח חיים בגוויה המוסרית הנקראת מדיניות הכלכלה של מדינת ישראל?

אבא, אמא, לא הכנתם אותי לחיים כשמכרתם לי את הלוקש הזה עם רחב, ממש קשה לי לזהות זנות.

רק עכשיו הבנתי שלא כל עבודה באמת מכבדת את בעליה, זה תלוי יותר מי הם בועליה.

לבת שלי אני אספר את האמת!

יום חמישי, 4 באוגוסט 2011

השיטה - בנימין מלך ישראל

 תקציר הקצרצר:


ביבי ליועץ אסטרטגיה: "רק הזכרתי לו שאם הבוחרים של קדימה ילכו לקלפי על נושאים חברתיים, ליבני תמשיך להנהיג והוא יהיה שוב שר התחבורה!"

$$$ כל הנוכחים מתפקעים מצחוק $$$


***
ביבי ליועץ האסטרטגיה: " אי אפשר לאפשר להם לתת לי בראש יותר, זה מתחיל להיות מסוכן פוליטית, אלה השכבות החלשות בכיכר, אלה המצביעים שלי"

היועץ לביבי: "אז תחליש אותם"

ביבי ליועץ האסטרטגיה: "איך?"

היועץ לביבי: "תפחיד אותם, זה קלאסי"

ביבי ליועץ התקשורת: "תמצאו לי מישהו שיש לו קרדיט בתחום הביטחוני ורוצה לחזור לכותרות"

היועץ לביבי: "ומה עם מופז?"

ביבי ליועץ התקשורת: "מעולה, הוא לא ייתן לליבני לקטוף כותרות בקרב על ראשות קדימה עם הדרעק החברתי, הוא צריך שהבחירות הפנימיות בקדימה יתמקדו בביטחון"

3 לאוגוסט 2011, 11:37, מהדורת YNET

שאול מופז: "יהיה צורך בגיוס מילואים בספטמבר (קישור)"

3 לאוגוסט 2011, 12:16, לשכת ראש הממשלה

היועץ לביבי: "הפרד ומשול פרק שני הושלם, כל הכבוד, מה נתת אמרת למופז?"

ביבי ליועץ אסטרטגיה: "רק הזכרתי לו שאם הבוחרים של קדימה ילכו לקלפי על נושאים חברתיים, ליבני תמשיך להנהיג והוא יהיה שוב שר התחבורה!"

$$$ כל הנוכחים מתפקעים מצחוק $$$

השיטה והSHITה

הSHITה / השיטה - עקרונות יסוד בקלקלה בלתי חברתית ובמנהל בלתי הוגן - מאת בנימין נתניהו

תקציר הקצרצר:

ביבי ליועץ אסטרטגיה: "נתתי? נראה לך?! נתתי לו עוגיה וצילמתי אותו עם האייפון, אם הוא לא היה אומר שיש התקדמות הייתי מעביר לתיקשורת תמונה שלו עם עוגיה!"

$$$ כל הנוכחים מתפקעים מצחוק $$$


*** 
2 באוגוסט 2011, 22:17, לשכת ראש הממשלה

ביבי ליועץ האסטרטגיה: " אי אפשר לאפשר להם לתת לי בראש יותר, זה מתחיל להיות מסוכן פוליטית, אלה השכבות החלשות בכיכר, אלה המצביעים שלי"

היועץ לביבי: "אז תחליש אותם"

ביבי ליועץ האסטרטגיה: "איך?"

היועץ לביבי: "הפרש ומשול, קלאסי"

ביבי ליועץ התקשורת: "תביא אלי את ליאוניד אידלמן, לפחות נוציא משם את הקרדיט של האינטלקטואלים"

היועץ לביבי: "ומה עם היתר?"

ביבי ליועץ התקשורת: "תמשיכו להוציא את הח"כים ואת הפעילים לשטח עם אמירות שהם שמאלנים, זה יפחיד את המצביעים שלנו מלהצטרף, תעבדו על האמוציות כדי להרחיק את האנשים שלנו מלהזדהות עם המאבק"

3 לאוגוסט 2011, 14:15, 20:09, מהדורת החדשות

ליאוניד אידלמן: "הפסקתי את שביתת הרעב, יש התקדמות במו"מ"

3 לאוגוסט 2011, 22:16, לשכת ראש הממשלה

היועץ לביבי: "הפרד ומשול פרק ראשון הושלם, כל הכבוד, מה נתת לליאוניד במו"מ?"

ביבי ליועץ אסטרטגיה: "נתתי? נראה לך?! נתתי לו עוגיה וצילמתי אותו עם האייפון, אם הוא לא היה אומר שיש התקדמות הייתי מעביר לתיקשורת תמונה שלו עם עוגיה!"

$$$ כל הנוכחים מתפקעים מצחוק $$$

צוחק מי שצוחק אחרון - ךהתראות בקלפי

יום רביעי, 3 באוגוסט 2011

זו לא שרה, זו השררה!

ביבי, רצית לשרוד כראש הממשלה שלנו, שלחנו לך מחאה קטנה של מחירי הדלק, שלחנו לך את הקוטג', שלחנו לך את מיטב הרופאים, שלחנו לך 150,000 איש לכיכר, למה לא הקשבת ריבונו של עולם?!!?!!

התעלמת מאיתנו והעברת דווקא את חוק הונדליזם בקרקעות!

התיישבת עם המריונטה שלך במליאה והתגלגלת מצחוק?!

שנים התלבשו על השרה שלך, אפילו הכינו לה סטיקר: שרה, תגידי לו!

אבל אנחנו יודעים את האמת.

זו לא שרה, זו השררה.


***

 

יש מישהו שלא שמע את המשפט הזה מההורים באיזשהו שלב בילדות המוקדמת?

הרי זה ברור שההורה יודע שלגעת באש זה מסוכן, אבל זה הרי ברור שכאשר הילד לא מקשיב, זה משום שזהו טבע האדם והוא לא מוכן לשמוע את התוצאה לפני שהוא התנסה בעצמו.

כמה אנשים צריך להביא לכיכר כדי שהילד הזה יקשיב?

אז זה התחיל עם מחיר הדלק, המשיך עם הקוטג', הגיעה לרפואה, ולדיור והרשימה מתארכת בכל רגע, אבל הוא בשלו.

סיפור זן בודהיזם קצרצר להמחשת החירשות המוסרית והעיוורון הערכי של הילד הזה.

יושב המאמין הגדול על חרטומו של גג רעפים במרכזו של שיטפון עצום ומתפלל לאלוהיו שיציל אותו.

לא קשיי היום הם החוליה החלשה שלנו - אתה החוליה החלשה, ניפגש בקלפי
מגיעה סירת הצלה, שולחת לעברו חבל, והכרוז מבקש ממנו לאחוז בחבל, אך הוא בשלו: "הכל בידי אללה! אלוהים יציל אותי!"

הספינה נסחפה, ומגיע הליקופטר, משלשל לעומתו סולם והטייס קורא לו ברמקול, אך הוא בשלו: "אלוהי המאמינים יציל אותי!".

ההליקופטר טס הלאה להציל מאמינים קצת יותר ריאליים, והמיים מגיעים למעלה והאיש נסחף ומת.

כאשר הוא מגיע לשערי שמיים, הוא מלין אצל אלוהיו מניה וביה, ומבין שטף הטרוניות ניתן לשמוע כל העת את אותו הרצף: "למה לא הצלת אותי"?

ואלוהים עונה: "שלחתי לך סירת הצלה, לא עלית עליה! שלחתי לך הליקופטר, לא עלית עליו! מה רצית ממני ריבונו של עולם?!"

ביבי, רצית לשרוד כראש הממשלה שלנו, שלחנו לך מחאה קטנה של מחירי הדלק, שלחנו לך את הקוטג', שלחנו לך את מיטב הרופאים, שלחנו לך 150,000 איש לכיכר, למה לא הקשבת ריבונו של עולם?!!?!!

התעלמת מאיתנו והעברת דווקא את חוק הונדליזם בקרקעות!

התיישבת עם המריונטה שלך במליאה והתגלגלת מצחוק?!

שנים התלבשו על השרה שלך, אפילו הכינו לה סטיקר: שרה, תגידי לו!

אבל אנחנו יודעים את האמת.

זו לא שרה, זו השררה.


קצרים בכיכר מזמין אתכם להשפיע גם בפייסבוק

קצרים בכיכר מזמין אתכם לחשוף את תיאטרון האבסורד והאיוולת על ידי שיתוף בפייסבוק, והפצה של האמת הנחשפת מאחורי הקלעים של הביביזיון של נהניהו, ממשלת השילט(ה)ון.

תגובות לפייסבוק